Zdjęcie artykułu

Mini Band

Trening Mini Band, czyli ćwiczenia z taśmami oporowymi, to znakomita i bardzo kobieca alternatywa dla treningów siłowych. Jeśli chciałabyś wzmocnić mięśnie całego ciała oraz wymodelować sylwetkę, ale nie lubisz typowych treningów siłowych, „boisz się” kettli i sztang, Mini Bandy będą strzałem w dziesiątkę.

Mini Band to trening oporowy, w którym „ciężar” zastępowany jest napięciem elastycznej taśmy oporowej o odpowiedniej grubości i zakresie oporu. Taśma, podczas rozciągania, stawia opór mięśniom, przez co intensyfikuje ćwiczenia, a co za tym idzie, zwiększa ich efektywność. Każdy ruch podczas treningu, skierowany jest na wybrane grupy mięśniowe, tworząc kompleksowy trening całego ciała.

Trening z taśmami będzie znakomitym wyborem jeśli zależy Ci na zwiększeniu siły mięśni, stabilizacji, koordynacji ruchowej oraz elastyczności. Podczas treningu pracujemy nad wzmocnieniem mięśni brzucha, ud, pośladków, a także, często zaniedbywanych przez kobiety, mięśni ramion, pleców i klatki piersiowej. Istotnym elementem treningu jest też praca nad mięśniami posturalnymi „core” oraz nad mobilnością.

Zajęcia odpowiednie dla osób o różnych stopniach zaawansowania, także dla osób początkujących.

Spróbuj, a zakochasz się w bandach, kiedy zobaczysz jakie dają możliwości!

Rozkład Czasowy Wydarzenia (1)

___Środa______
-
Monika
fithome fithome